Ünal: "Koltukta, makamda gözüm yok"

TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor'un kulüp başkanı Halil Ünal, Eskişehir'in ileri gelenleriyle, taraftarlarıyla, yerel yönetimleriyle, tek yumruk olması gerektiğini söyledi.

16 Haziran 2017 Cuma - 19:02

Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde Eskişehirspor Taraftar Birliği  (ETB) üyeleriyle bir araya gelen Halil Ünal, kentin en önemli markası olarak  ifade ettiği Eskişehirspor'a, tüm şehrin sahip çıkması gerektiğini vurguladı.
 
Eskişehirspor'un zor bir dönemden geçtiğini ifade eden Ünal, şöyle  konuştu:
 
"Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız Nabi Avcı, milletvekillerimiz,  belediye başkanlarımız, sanayi ve ticaret odalarının bir araya gelip,  Eskişehirspor'a katkı vermesi gerekiyor. Ayrıca, bu zor zamanlarımızda, efsane  taraftarımıza her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Eskişehirspor  taraftarıyla vardır ve gücünün tek kaynağı budur. Eskişehirspor'un asıl sahibi  taraftarlardır. Bizler, kulübü zor bir dönemde devraldık ve hiçbir şeyden şikayet  etmedik. Sadece destek bekledik. Ortada herhangi bir takım dahi yokken, bugün  geldiğimiz noktada, Süper Lig'e yükselmeyi penaltılarda kaybettik ve hedefimize  ulaşamadık. Eskişehirspor, hedefi olan bir camia. Önümüzdeki süreç bizi nereye  götürecek hep birlikte göreceğiz."
 
"Koltukta, makamda gözüm yok"
 
Başkan Ünal, 24 Haziran'da gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurulda  başkan adayı olup olmayacağının sorulması üzerine, "Koltukta, makamda gözüm yok.  Hiçbir zaman da olmadı." ifadelerini kullandı.
 
Eskişehirspor'a başkasının baktığı gözden bakamayacağını aktaran Halil  Ünal, şunları söyledi:
 
"Ben burada kendimi başkan olarak görmüyorum. Bulunduğum yerde işimi  en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Ben aday değilim. Bu kulübü hep birlikte en  iyi şekilde nasıl yöneteceksek, nasıl hep beraber ortak, akılcı bir yönetim modeli koyacaksak, öyle olmalı. Bugün benim işimi iyi yaptığımı, kulübü iyi  temsil ettiğimi düşünüyorsanız, ben varım. Yarın bir başkası olur. Zaten bir  dönem sonra yüzümüz eskiyecek. Kim Eskişehirspor yönetimine talip olacaksa,  çıksın. Biz bu şehrin ileri gelenleriyle, taraftarlarıyla, yerel yönetimleriyle  birlik olmalıyız. Yani tüm şehir tek yumruk olmak zorundayız. Erken davranmak  durumundayız. Topyekun, bir an önce kişi ya da kurumları göreve davet etmeniz  gerektiğini düşünüyorum. Çünkü her geçen gün ve saat kaos ortamını tetikliyor."
 
Toplantıda kulübün teknik asbaşkanı Kaan Ay, başkan danışmanı Mete  Yılmaz ve sportif direktör Ayhan Taşçı da hazır bulundu.
 
  
 

Tüm Fikstür