Uygun: "Taraftardan özür diliyoruz"

Süper Lig'de 5 haftada bir puan alan Osmanlıspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, taraftarlardan sabır istedi.

17 Eylül 2017 Pazar - 22:31

 Uygun, Demir Grup Sivasspor'a 4-2 yenildikleri maçın ardından  düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmanın hakemi Hüseyin Göçek'i eleştirdi.
 
Konuk ekibin ilk dakikada faul olmayan bir pozisyonda penaltı  kazandığını iddia eden Uygun, "Hüseyin Göçek klasik olarak pozisyonu çözemedi.  1-0 mağlup başladıktan sonra çok çabuk geri döndük ama bu sefer de bireysel  hatalar pahalıya patladı. Maç içinde frikik oluyor, top barajdaki futbolcunun  dirseğine çarpıyor, Göçek devam diyor. Bizden kornere çıkıyor, aut kararı  veriyor. Bize faul yapılıyor, devam ediyor. Yönetemeyen, çok formsuz bir hakem  vardı." ifadelerini kullandı.
 
Uygun, Demir Grup Sivasspor karşısında istedikleri performansı da tam  anlamıyla sergileyemediklerini belirterek, milli maç arasına kadar süreye  ihtiyaçları olduğunu dile getirdi.
 
Milli maç arasından sonra istedikleri sonuçları almaya  başlayacaklarını düşündüğünü söyleyen Uygun, şunları kaydetti:
 
"Merak etmeyin, Osmanlıspor tekrar ayağa kalkacaktır. Bir suç varsa  hoca olarak her zaman üzerime alırım. Üç hafta sonraki süreç içinde takımın ne  kadar değiştiğini, sonuçları almaya başladıkça ne kadar iyi bir takım olduğumuzu  göreceksiniz. Biraz sabır ve sükunete ihtiyacımız var. Bazen bu süreçleri  yönetmek zor olabilir ama bizim işimiz bu süreci doğru yönetmek. Taraftardan özür  diliyoruz. Biraz sabretsinler, bizden desteklerini esirgemesinler. Gereğini  önümüzdeki haftalarda hep beraber yapacağız."
 
Demir Grup Sivasspor cephesi
 
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba ise yukarılara  oynayan bir takım oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.
 
Osmanlıspor savunmasının arkasına atılan toplarla sonuca gittiklerini  anlatan Aybaba, yedikleri gollerin ise kendilerine yakışmadığını belirtti.
 
Aybaba, gelişime açık bir takım olduklarına işaret ederek, "Yeni  gelen, genç, kaliteli yabancı oyuncularımız var. Biz bunları bir arada tutup  başarma özelliğini onlara yansıtabilirsek, iyi futbol oynayan, keyif veren,  yukarıları hedefleyen bir takım görüntüsü ortaya çıkar. Bir haftalık başarıyla  kalmamalı, devam etmeliyiz. Sivasspor'u sevenler merak etmesin. Onlara layık,  yukarılara oynayan takım haline geleceğiz." diye konuştu.
 
Başkent takımlarının ligdeki durumuyla ilgili soruya Aybaba, "Bütün  takımlarla çalıştım burada. Taraftarı olan takım ligde değil, olmayanlar ligde. O  zaman heyecan biraz aşağı gidiyor. Futbol, taraftarla oynanan oyun. Keşke Ankara  güçlerini birleştirse de ortaya hedefi olan, şampiyonluğa oynayan bir takım  çıksa. İnşallah, birisi çıkar ve bunları gerçekleştirir. Başkentin bir takımının  her zaman hedefe oynaması lazım." yanıtını verdi.
 
Samet Aybaba, yabancı oyuncu kuralıyla ilgili ise şunları kaydetti:
 
"Yine yanlış yapmaya başladık. Çünkü tesisleşmemiz, altyapıyı işler  hale getirmemiz için en az 5 sene lazım. Ondan sonra yaptığımız işlerin verimini  almak için de 5 sene lazım. Alttan üretmeden sayılarla oynayarak bu işi  halledemezsiniz. Bu konuyla ilgili sadece yönetenlerin kararları ortaya  çıktığında futbol bu hale düşüyor. Her zaman birinci kararın yanlış olduğunun  arkasındaydım. Bu alınacak kararın da yanlış olduğunu söylüyorum. Allah, Türk  futboluna yardım etsin."
 
  
 

Tüm Fikstür