Üzülmez'den transfer itirafı

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, "Transferde belki Süper Lig'in en zayıf takımı olduğumuzu söyleyebilirim. Geç kalmışlıklar, sakatlıklar var. Bu sebeplerle 15-16 futbolcu ile kampı tamamlıyoruz." dedi.

12 Temmuz 2018 Perşembe - 18:41

Palandöken Dağı'ndaki bir otelde gazetecilerle bir araya gelen teknik  direktör Üzülmez, Erzurum'da kamp yapmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.
 
Kentin havası ve saha şartlarının kamp yapmaya son derece müsait  olduğunu ifade eden Üzülmez, "Erzurum'un kamp anlamında çok doğru bir yer  olduğunu düşünüyorum. Çok doğru bir çalışma ortamı yakaladık. Yurt dışında kamp  yapan birisi olarak buradaki ortamı bulmak çok kolay değil. Çünkü diğer  takımlarla aynı saatte antrenmana başlamamıza rağmen hiç sıkıntı yaşamıyoruz."  diye konuştu.
 
Üzülmez, kamp süresince yeni sezona en iyi şekilde hazırlandıklarını  anlatarak şunları kaydetti:
 
"Transferde belki Süper Lig'in en zayıf takımı olduğumuzu  söyleyebilirim. Geç kalmışlıklar, sakatlıklar var. Bu sebeplerle 15-16 futbolcu  ile kampı tamamlıyoruz. Ama malzemeyi sahada en iyi şekilde hazırlamaya  çalışıyoruz. Başkanımız transfer konusunda ilgileniyor, biz de onların  göndereceği oyuncularla takımı en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz."
 
Süper Lig'in kaliteli futbolculardan oluştuğunu anlatan Üzülmez,  şartlar zor olsa da risk almanın önemli olduğunu aktardı.
 
"Çaykur Rizespor'u daha iyi yerlere getirmek için çaba gösteriyoruz"
 
Kamp süresince doğru işler gerçekleştirdiklerini ifade eden Üzülmez,  oyuncuların da ellerinden geleni yaptığını belirterek, "Çaykur Rizespor'u daha  iyi yerlere getirmek için çaba gösteriyoruz. Kamuoyunda asansör takım  görüntüsünde olan Rizespor'u bundan uzaklaştırıp daha iyi yerlere getirmeye  çalışıyoruz." şeklinde konuştu.
 
Spor Toto Süper Lig'de 2018-2019 fikstürünü de değerlendiren Üzülmez,  ilk maçlarını Kasımpaşa ile yapacaklarını hatırlatarak şöyle devam etti:
 
"İlk başlarda bizim fikstürümüz kolay gibi görünse de hangi maç olursa  olsun iyi çalışmazsanız sıkıntı yaşarsınız ama biz kendimize güveniyoruz.  Kaliteyi artırmazsak fikstür bir avantaj vermez. Çünkü Süper Lig uzun bir  maratondur. Dolayısıyla güzel şeyler yapmak için çalışmalarımızı  yoğunlaştırıyoruz."
 
"Kweuke'den istediğimi alamadım"
 
Leonard Kweuke'nin Çaykur Rizespor'a büyük katkısının olduğunu  vurgulayan Üzülmez, ancak kendisinin ondan yeteri kadar yararlanamadığını  belirterek, şöyle konuştu:
 
"Bu camiada oynadığı sayısız maçı var ama bu döneme baktığımız zaman  ben Kweuke'den istediğimi alamadım. Bu kulüple onun arasındadır ama sağlam bir  Kweuke'nin ne kadar önemli olduğunu biliyorum ama son dönemdeki sakatlıklarından  dolayı takıma katkı sağlayacağını düşünmüyorum. Keşke iyi bir Kweuke olsaydı da  bize katkı sağlasaydı, şu anda bize katkı sağlayacağını düşünmüyorum."
 
"Dövizin yükselmesi tüm kulüpleri etkiledi"
 
Son zamanlarda döviz kurlarında yaşanan artışın futbol takımlarını  etkilediğini anlatan Üzülmez, "Dövizin yükselmesi tüm kulüpleri etkiledi. Büyük  takımların da bu konuda sıkıntı çektiğini görüyoruz. Büyük takımlar 3-4  futbolcuyla transferi bitiriyor, alt ligden gelen takımların da 8-9 transfere  ihtiyacı var. Çünkü Süper Lig rekabeti için bunlara ihtiyacımız var." ifadelerini  kullandı.
 
Üzülmez, teknik adamlık kariyerinde zirveye çıkmak için elinden geleni  yapmaya çalışacağını, aksi bir durumda kariyerini noktalamaya hazır olduğunu  sözlerine ekledi.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür