Ve Aykut Kocaman ayrıldı!

Ziraat Türkiye Kupası'nda mutlu sona ulaşarak son yıllardaki yükselişini zirveye taşıyan Konyaspor'da beklenen ayrılık gerçekleşti.

02 Haziran 2017 Cuma - 21:15 | Son Güncelleme : 02 06 2017 - 22:31

Fenerbahçe'nin başına geçmesi beklenen Aykut Kocaman, Konyaspor ile yollarını ayırdı. Bugün yönetim ile Kayacık tesislerinde bir toplantı gerçekleştiren deneyimli teknik adam, kararını gerekçeleri ile birlikte yönetime iletti. Ardından antrenman öncesi futbolcularla toplantı yapan Kocaman, öğreniclerine kısa bir veda konuşması yaptı. Böylelikle Konyaspor'da Aykut Kocaman dönemi resmen sona ermiş oldu. Konyaspor Aykut Kocaman ile birlikte tarihinde ilk kez Avrupa Ligi'ne katılmış ve Türkiye Kupası'nı kazanmıştı.
 
Atiker Konyaspor, Fenerbahçe'nin başına geçmesi beklenen Aykut Kocaman ile ilgili bir açıklama yayınladı.
 
Yapılan açıklama şu şekilde:
 
"Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman akşam saatlerinde futbol komitemizle bir araya geldi.
 
Başkanımız Ahmet Şan'ın da yer aldığı görüşmede sayın hocamız Aykut Kocaman, komitemizden izin ve müsaade istediğini beyan etti. Teknik direktörümüz Aykut Kocaman toplantıda Konya'da güzel günler geçirdiğini, yönetim, teknik heyet, futbolcular, taraftarlarla birlikte büyük başarılara imza atıldığını söyledi.
 
Futbol komitemiz bu görüşmenin ardından yarın yönetim kurulunun toplanmasını ve konunun değerlendirilmesini kararlaştırdı. Yarın yapılacak yönetim kurulu toplantısının ardından teknik direktörümüzle ilgili alınacak kararın kamuoyu ile paylaşılacağı açıklandı.
 
Kayacık tesislerinde gerçekleşen bu görüşmenin ardından futbol komitemiz teknik heyet ve futbolcularımızı Galatasaray maçı için tesislerden uğurladı."

Tüm Fikstür