Vedat İnceefe: "Daha da farklı olabilirdi"

2019 Avrupa 21 Yaş Altı Şampiyonası Elemeleri 6. Grup'taki 8. maçında konuk ettiği Kıbrıs Rum Kesimi'ni 4-0 yenen Ümit Milli Takımı'nın teknik direktörü Vedat İnceefe, net bir skorla galip geldiklerini söyledi.

07 Eylül 2018 Cuma - 21:52

Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda yapılan karşılaşmanın  ardından düzenlenen basın toplantısında görüşlerini aktaran İnceefe, Kıbrıs Rum  Kesimi karşısında farklı galip gelmelerine rağmen oynanan futbolun kendisini  tatmin etmediğini belirterek, "Bazı oyuncuların devamlılığının olmaması ve yeni  oynuyor olmaları bunda etken. İnşallah gelecekte daha farklı bir oyun  oynayacağız. Kıbrıs Rum Kesimi, grubun kuvvetsiz takımlarından biri. Deplasmanda  2-1 mağlup olmuştuk. Bu maçta ise net bir skor yakaladık. Daha da farklı  olabilirdi." diye konuştu.
 
Ümit Milli Futbol Takımı'nda birtakım değişiklikler yapmaya  çalıştıklarını vurgulayan Vedat İnceefe, "Bundan sonra yeni bir jenerasyon  gelecek. 96 ve 97 doğumlu oyuncular bize veda edecek. 98, 99 ve 2000 grubunu  takıma dahil edip inşallah iyi bir şeyler yapmak istiyoruz. Grupta bir iddiamız  yok. Kalan maçlarda puanlar toplayarak bir sonraki kuralara 3. torbadan girmek  istiyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Vedat İnceefe, A Milli Takım'dan kadroya dahil edilen Berkay Özcan ve  Umut Bozok'un performansı hakkındaki bir soruyu ise, "Berkay, 97 grubunda  oynattığım bir oyuncuydu. Fatih hocanın A Milli Takım'ın başında olduğu dönemde  Berkay'ın kadroya çağrılması yönünde rapor vermiştim. Lucescu, kullanamayacağı  için Berkay'ı bize gönderdi. Biz de ona maç temposu kazandırmak istiyoruz. Umarım  Berkay kulübünde tekrar formayı alır ve biz de A Milli Takım'a bir oyuncu  kazandırırız. Umut Bozok da çok renkli bir oyuncu. Gol yüzdesi iyi. İkisi de iyi  oyuncular." şeklinde yanıtladı.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür