Vettel gidiyor Kvyat geliyor

Formula 1 ekiplerinden Red Bull-Renault'nun Alman pilotu Vettel'in gelecek sezon takımda yer almayacağı açıklandı.

04 Ekim 2014 Cumartesi - 11:06

Formula 1 ekiplerinden Red Bull-Renault'da üst üste 4  kez dünya şampiyonluğu yaşayan Alman pilot Sebastian Vettel'in gelecek sezon  takımda yer almayacağı açıklandı. 
 
Red Bull-Renault takımından yapılan açıklamada, 27 yaşındaki Vettel'in  gelecek sezon takımdan ayrılacağı bildirildi. 2015 sezonunda, Vettel'in yerine  Renault'nun ikinci ekibi Toro Rosso'dan Rus sürücü Daniil Kvyat'ın yarışacağı  belirtildi. 
 
2009'dan bu yana mücadele ettiği takımında yaşadığı 4 şampiyonluk  sırasında 38 yarış galibiyeti ve 44 "pole pozisyonu" elde eden Vettel'in, gelecek  yıl Ferrari adına piste çıkacağı iddia edildi. Red Bull Takım Direktörü Christian  Horner, Vettel'in Ferrari'den reddedilemeyecek bir teklif aldığını belirterek,  "Bize ayrılmak istediğini iletti ve bunu anlayışla karşıladık. Etrafında ona akıl  verecek insanlar ya da bir menajeri yok, karar tamamen kendisine ait ve buna  saygı duyuyoruz. Her ilişkide olduğu gibi kalbi artık sizinle olmayan birisi için  ayrılma vakti gelmiştir" değerlendirmesinde bulundu. 
 
Diğer yandan, 4 yıldır Ferrari'de yarışan İspanyol Fernando Alonso'nun  da gelecek sezon için McLaren ile anlaştığı öne sürüldü.

Tüm Fikstür