Volkan Tümkor Talisca sezon bitmeden beni alın dedi
11 Şubat 2018 Pazar


Şu dönemde Beşiktaş için ideal rakipti Karabükspor. Bursaspor beraberliği sonrası ve yaklaşan zorlu maçlar öncesi bir nefes alma şansıydı; Siyah-beyazlılar da bu şansı iyi kullandı.
 
Negredo başta olmak üzere tüm Beşiktaşlı futbolcular, dün akşamki hırs ve istekleriyle, Karabükspor'un mücadelesine ne kadar saygı duyduklarını gösterdiler.
 
Geçen hafta Atiba ve Babel'in yokluğunda Talisca adeta sahadan silinmişti. İkilinin dönüşüyle birlikte Brezilyalı futbolcuyu yine alıştığımız 10.5 numara rolüyle izledik.
 
Attığı usta işi gollerle yönetime açık mesaj verdi: Ne pahasına olursa olsun sezon bitmeden beni alın!
 
Brezilyalı'nın ilk golü, Beşiktaş'ın oyun felsefesinin küçük bir özeti gibiydi: Topu kaleye sokana kadar denemeye devam et!
 
Beşiktaş'ı başarıya ulaştıran, izlemesi keyifli bir takım haline getiren ve Aykut Kocaman'ın bir türlü anlamak istemediği de işte bu felsefe. Siyah-beyazlılar sürekli rakip kaleyi deniyor, deniyor, deniyor...
 
Beşiktaş oyuna hükmedebildiği ve Quaresma, bu 'sürekli deneme' işini 'zorlamaya' dönüştürmediği sürece her şey yolunda.
 
Acaba Q7 gibi işi fantaziye döken biri yerine Başakşehir'deki Visca gibi bir görev adamı olsa Siyah-beyazlılar sürümden daha çok kazanır mı?
 
Visca'nın Başakşehir'i Karabükspor'a karşı skoru ilk yarıda 5-0 yapmıştı. Pozisyon şımarığı Q7'nin Beşiktaş'ı 90+2'yi bekledi.
 
Babel mesela...
 
Oynarken kimseye "Acaba şimdi ne yapacak?" diye düşündürtmüyor. Topu aldığında sol çizgiden rakip kaleye yönelecek ve zamanı gelince sağa çekecek. Belli.
 
Kimseye şov ya da trivela vaadinde bulunmuyor.
 
Ama inanılmaz efektif...
 
Sahada olmadığı zaman daha iyi anlıyorsun takım için ne kadar önemli olduğunu.
 
Ve bir diğer Brezilyalı Vagner Love...
 
Vodafone Park'ta iki golle merhaba dedi taraftara. 
 
Başlangıçlar önemlidir.
 
Zaten 40 yıllık Beşiktaşlı gibiydi, olabilecek en iyi başlangıçlardan birini yaptı. Hem morallendi hem moral verdi...