Wenger'den flaş açıklama! Wilshere ve Fenerbahçe...

Tecrübeli teknik direktör Arsene Wenger, Fenerbahçe'nin transfer gündeminde yer alan Arsenal'den eski öğrencisi Jack Wilshere hakkında açıklamalarda bulundu.

04 Temmuz 2018 Çarşamba - 9:19

Arsenal'in eski teknik direktörü Arsene Wenger, ismi transfer döneminde Fenerbahçe ile anılan Jack Wilshere için BeIn Sports'a konuştu.
 
"BANA MBAPPE'Yİ HATIRLATIYOR..."
 
Eski öğrencisinin Fenerbahçe'ye transfer ihtimalini değerlendiren Wenger, "Wilshere bir oyun kurucu. Biraz Messi tarzında bir oyuncu. Bana Mbappe'yi hatırlatıyor çünkü 17 yaşından beri oynuyor. Ayak bileğinden sakatlık geçirdi. Yeniden fit duruma geldi, olağanüstü. Pas yapabiliyor, öldürücü toplar verebiliyor. Fantastik bir oyun aklına sahip. Baskıyı kaldırabilecek bir oyuncu, bana inanın. Fenerbahçe'ye giderse, yaratıcı bir katkı olabileceğini söyleyebilirim." sözlerini kullandı.
 
Fransız teknik direktör, Wilshere'i 2016 sezonunda Bournemouth'a kiralamıştı. İngiliz yıldız, geçen sezon Wenger tarafından 38 maçta şans alırken 2 gol ve 6 asist kaydetmişti.
 
Wenger, Cocu hakkında ise, “Hollanda’da şampiyonlukları var ama artık işi daha zor…Ancak onun hem Fenerbahçe hem de kulübün yeni başkanı için iyi bir şans olduğunu düşünüyorum. Kurulacak yeni takım için Cocu kesinlikle doğru karar” değerlendirmesini yaptı.

Etiketler:
Tüm Fikstür