Yavuz Sultan Selim'de rekor kırdı

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Jandarma Genel Komutanlığının 178. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde hız rekoru kırdı.

31 Mayıs 2017 Çarşamba - 19:06

Jandarma montu giyen Sofuoğlu, etkinlik çerçevesinde Jandarma  Motosiklet Asayiş Timleriyle köprüden geçti.
 
Daha sonra köprüde hız denemesi yapan ve saatte 350 kilometre hıza  ulaşan ve bu anlamda rekor kıran Sofuoğlu'na, katılımından dolayı teşekkür  plaketi sunuldu.
 
Sofuoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, birkaç hafta kendisine bu  talebin iletildiğini ifade ederek, şunları söyledi:
 
"Ben de seve seve kabul ettim çünkü bu tarz konularda her zaman destek  olmaya çalışıyorum. Güzel havayı bekledik. Bugün de hava güzeldi. Ramazan ayı  olması ve bu elbisenin içerisinde, motorun üzerinde olmak biraz zorluyor.  İnanıyorum ki Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde bugüne kadar çıkılmış, belki de  bundan sonra çıkılabilecek en yüksek hıza da bu vesileyle çıktık, saatte 350  kilometre hızı görebildim. Daha fazlası mümkündü, yalnız burada daha önce hiç  deneme yapmamıştım. O yüzden o riski almak istemedim. 350 kilometre hızdan sonra  da gazı kestim zaten. Tabii ki köprünün güzel ve asfaltının iyi olması işimi  kolaylaştırdı. Jandarma Genel Komutanlığına bu projeye destek olmamı istedikleri  için teşekkür ediyorum."
 
Kendi rekorunu egale edip etmediğine ilişkin bir soruyu da Sofuoğlu,  şöyle yanıtladı:
 
"Geçen sezon, Osmangazi Köprüsü'nün açılışında saatte 400 kilometre  hıza ulaşmıştık. Tabii o, çok uzun bir çalışmanın ardından olmuştu. Burada daha  önce gelip çalışma yapmadım. Bugün birkaç saat için trafiğe kapatıldı. Bu arada  da hiç deneme yapmadan saatte 350 kilometre hızı gördük. Bir köprünün üzerinde  350 kilometre hızı görmek kolay değildir çünkü yukarıdasınız ve büyük bir hava  akımı var. Buna rağmen bugün onu hissettim, çok büyük sorun olacağını düşünmedim.  Gelmeden önce belki '300 kilometre hız yaparım' diyordum ama o anki rüzgarda 350  kilometre hızın sorun olmadığını hissedince ben de gazı kesmedim. Bu köprünün de  rekoru saatte 350 kilometre ile şu anda bizde. Bilmiyorum daha sonra kırılır mı  çünkü biz bunu trafiğe kapalı alanda yaptık. Normal şartlarda yapılma şansı zaten  yok. Bugün bir fırsat verildi bize, biz de o fırsatı rekorla tamamladık."
 
Kenan Sofuoğlu, Jandarma Motosiklet Asayiş Timleriyle ve çocuklarla  fotoğraf da çektirdi.
 
 

Tüm Fikstür