Yeni Malatya Stadı'nda grafiti çalışması

Spor Toto Süper Lig takımlarından Evkur Yeni Malatyaspor'un stadının soyunma odası koridorları ve futbolcu çıkış tüneline "kaplan" ve "Evkur Yeni Malatyaspor" temalı grafiti yapıldı.

30 Aralık 2018 Pazar - 18:59

Kulüpten yapılan yazılı açıklamaya göre, Evkur Yeni Malatyaspor  yönetimi tarafından İstanbul'dan kente davet edilen grafiti sanatçıları Tarık  Yıldırım ve Zülfiye Yıldırım, Yeni Malatya Stadı'nın soyunma odası koridorlarını  ve futbolcu çıkış tünelini sprey boyalarla renklendirdi.
 
Tarık Yıldırım, 4 kişilik bir ekiple 10 günlük bir çalışmanın ardından  güzel bir iş çıkardıklarını belirterek, grafitiyi hayata geçirmeden taslak  çalışması yaptıklarını ifade etti.
 
Grafiti çalışmasının son hali için ortak karar alındığını aktaran  Yıldırım, şunları kaydetti:
 
"Sarı-siyahlı takımdan bazı futbolcular belirlendi ve onları grafitiye  koyduk. Yeni Malatyaspor'un renklerini özellikle sarı-kırmızı ve siyahı duvarlara  orantılı işledik. Kaplan olmazsa olmazımızdı onu da ekledik büyük bir şekilde.  Gayet muhteşem durdu diyebilirim. Sol tarafa vektörel kaplan çizdik. Kapı  kenarlarına karşılıklı realistlik kaplanlar çizdik. Rakip takım için yazdığımız  sloganlar, çizdiğimiz resimler dezavantaj olacak. Zaten bir insan bir mekana  girdiğinde ilk oranın atmosferi olarak duvarlarına bakar. Duvardan başka bir şey  yoktur zaten mekanda ama Yeni Malatyaspor taraftarları ve futbolcuları için bir  moral olacaktır."
 
 

Etiketler:
Tüm Fikstür