Yıldırım Demirören: Tek ses tek yürek olmalıyız

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Teleset Mobilya Akhisarspor ile Fenerbahçe'nin Ziraat Türkiye Kupası'nda 10 Mayıs Perşembe günü Diyarbakır'da yapacağı final maçıyla ilgili, "Diyarbakır'da oynayacağımız final maçında bizlere çok önemli bir görev düşüyor. O da 'tek ses, tek yürek' olmak, buradan tüm dünyaya birlik ve beraberliğimizi tüm gücümüzle göstermek." ifadesini kullandı.

08 Mayıs 2018 Salı - 15:17 | Son Güncelleme : 08 05 2018 - 15:42

TFF'nin hazırladığı maç günü kitabında yazısı yayımlanan Demirören,  240 takımın mücadele verdiği 56. Türkiye Kupası'nda sezonun Teleset Mobilya  Akhisarspor-Fenerbahçe maçıyla tamamlanacağı belirterek şunları kaydetti:
 
"Her sezonun değeri bizim için ayrı ancak bu sezonun finalinin tarihte  farklı bir yeri olacak.  Çünkü bu finali Diyarbakır'da, Türk futbolunun en yeni  stadyumunda oynayacağız.  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük  çabaları ile son 5 yılda Türkiye, birçok modern stadyuma kavuştu. Kendilerine bu  vesileyle bir kez daha teşekkür ederken, genç stadyumlarımızın bize UEFA EURO  2024 ev sahipliği kapılarını da açacağına inancımız tam.  Diyarbakır'da  oynayacağımız final maçında bizlere çok önemli bir görev düşüyor. O da 'tek ses,  tek yürek' olmak, buradan tüm dünyaya birlik ve beraberliğimizi tüm gücümüzle  göstermek. Yaşatacağımız futbol festivali ile Türkiye’nin her bölgesinin ne kadar  güvenli olduğunu dünyaya haykırma fırsatını kaçırmayacağımızdan eminim."
 
Yazısında sponsor Ziraat Bankası ile yayıncı kuruluş Turkuvaz Medya  Grubu'na teşekkür eden Demirören, "Doyumsuz Türkiye Kupası heyecanını yıllarca  bizle paylaşmalarını diliyorum.  Finale yükselen Fenerbahçe ve Akhisarspor  kulüplerimize bu anlamlı finalde başarı diliyor, Ziraat Türkiye Kupası'nın şölen  havasında oynanmasını temenni ediyorum.  Tüm futbolseverlere iyi seyirler  diliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler:
Tüm Fikstür