Yıldız atletlerden tarihi başarı

Kenya'nın ev sahipliği yaptığı organizasyon öncesi Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası tarihinde 4 madalya kazanan Türkiye, bunlara 3 tane daha ekledi - Daha önceki katılımlarında ilk 8'e en fazla 3 atlet sokabilen Türkiye, 9 sporcunun ilk 8'e girdiği şampiyonada, tarihinin en yüksek skoru 46 puana ulaştı

16 Temmuz 2017 Pazar - 22:37

10. Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası'nı, biri altın,  3 madalyayla tamamlayan Türkiye, puan sıralamasında tarihinin en yüksek skoru 46  puan topladı.
 
Türkiye Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Kenya'nın  başkenti Nairobi'de düzenlenen organizasyonda 27 sporcuyla yarışan Yıldız Milli  Atletizm Takımı, tarihinin en başarılı Dünya Şampiyonası'nı geçirdi.
 
Bu organizasyon öncesi Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası tarihinde  4 madalya (bir altın, 3 gümüş) kazanan Türkiye, bunlara 3 tane daha ekledi. Daha  önceki katılımlarında, puan barajı olan ilk 8'e en fazla 3 atlet sokabilen  Türkiye, 9 sporcunun ilk 8'e girdiği şampiyonada, tarihinin en yüksek skoru 46  puana ulaştı.
Bunda en büyük pay, kızlar 100 metrede altın, 200 metrede ise bronz  madalya kazanan Mizgin Ay ve kızlar 5000 metre yürüyüşte gümüş madalya alan  Meryem Bekmez'in oldu.
 
2017 Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’nda ilk 8'e giren Türk  sporcular ve dereceleri şöyle:
 
  
 
    Mizgin Ay (kızlar 100 metre) - Birinci
 
  
 
    Meryem Bekmez (kızlar 5000 metre yürüyüş) - 2'nci
 
  
 
    Mizgin Ay (kızlar 200 metre) - 3'üncü
 
  
 
    Mesure Tutku Yılmaz (kızlar sırıkla atlama) - 4'üncü
 
  
 
    Rümeysa Ökdem (kızlar yüksek atlama) - 4'üncü
 
  
 
    Batuhan Hızal (erkekler çekiç atma) - 4'üncü
 
  
 
    Murat Yalçınkaya (erkekler 2000 metre su engelli) - 5'inci
 
  
 
    Alperen Karahan (erkekler gülle atma) - 6'ncı
 
  
 
    Dünya Ezgi Sayan (kızlar çekiç atma) - 6'ncı
 

Etiketler: Türkiye Kenya Atletizm
Tüm Fikstür