Yücel Seçkiner için TBMM'de tören

Vefat eden eski Devlet Bakanlarından Yücel Seçkiner (83) için TBMM'de tören düzenlendi.

AA 26 Haziran 2019 Çarşamba - 13:10

Törene, Seçkiner'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra Gençlik ve Spor  Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM  Başkanvekilleri Celal Adan ve Levent Gök, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, eski  Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar  Okuyan, Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil ile bazı  milletvekilleri ve TBMM çalışanları katıldı.
 
Seçkiner'in cenazesi, öğle saatlerinde Ahmet Hamdi Akseki Camisinde  düzenlenecek askeri törenin ardından kılınacak cenaze namazı sonrasında Karşıyaka  Mezarlığındaki şehitlikte toprağa verilecek.
 
Eski Devlet Bakanlarından Yücel Seçkiner 1936 yılında Gaziantep'te  doğdu. Jandarma Subay ve Astsubay Okulları'nda öğretim görevlisi ve Öğretim Kurul  Başkanı olarak çalışan, sonrasında Jandarma Genel Komutanlığı Harekat Şube  Müdürlüğü ve Milli Savunma Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü'ne getirilen Seçkiner,  Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü,  Başbakanlık Danışmanlığı, Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü ve Güreş Federasyonu  Başkanlığı görevlerinde bulundu.
 
19, 20 ve 21. Dönemlerde Ankara Milletvekili olarak Parlamentoya giren  Seçkiner, TBMM İdare Amirliği ve Meclis Başkanvekilliğinin yanı sıra 55. Türkiye  Cumhuriyeti Hükümeti'nde Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev  yaptı.
 
Seçkiner, evli ve bir çocuk babasıydı.

Etiketler:
Tüm Fikstür