G.Saray'dan sert açıklama!

Galatasaray Kulübü, usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle kulüpten kovulan avukat Ayşegül Egemen'in iddialarına açıklık getirdi.

01 Eylül 2014 Pazartesi - 16:54 | Son Güncelleme : 01 09 2014 - 17:01

"Dün gece bir televizyon kanalında, Galatasaray Spor Kulübü ve bağlı şirketleri tarafından hakkında şikayette bulunulan bir kişinin sözlerine yer verilerek, devam etmekte olan hukuki sürece müdahale niteliği taşıyan tümüyle asılsız ve mesnetsiz iddialar öne sürülmüştür.
 
Ligin daha henüz ilk haftasında, Galatasaray’ı yıpratmaya ve Galatasaray yönetiminin itibarını zedelemeye  yönelik olarak kullanılan iddialarla ilgili; aslında kamuoyu tarafından da bilinen bazı gerçeklerin yeniden ve kısaca hatırlatılmasında yarar görülmüştür:
 
Kulübümüzün açtığı davanın muhatabı olarak yargı önünde hesap verecek olan kişi; hukuk birimimizde 08.11.2012-14.02.2014 tarihleri arasında hukuk müdürü olarak görev yapmıştır. Bütün kurumlarda olduğu gibi , kulübümüzü ilgilendiren her türlü davalarla ilgili harç ve masraf ödemeleri avukatlar vasıtasıyla yapılmakta olup ilgili kişi de görevi gereği çeşitli hukuki işlemler sebebiyle kulübümüz adına bir takım harcamalarda bulunmuştur. Ancak ilgili kişinin söz konusu bu hukuki işlemlere ilişkin harcamalarını gösterir bir kısım belgelerin gerçekliğinden şüphe duyulmuş ve konu araştırılmıştır. Konunun ciddiyeti sebebiyle iddiaların muhatabı olan bu kişiyle çalışmanın mümkün olamayacağı kanaatine varılarak,  görevine Yönetim Kurulu’muz tarafından son verilmiştir.  Akabinde ilgili kişi hakkında 24.02.2014 tarihli dilekçemizle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunulmuş olup soruşturma halen 2014/3050 özel soruşturma no’su ile devam etmektedir. Ayrıca İstanbul Baro Başkanlığına da şikayette bulunulmuştur.
 
İlgili kişinin görevi gereği yapacağı harcamaların yanı sıra kendi ihtiyaçları için de avans talebi olmuş ancak bu çekilen avanslar da iade edilmemiştir. 
 
Kulübümüzün tamamen haklı olduğuna inandığı bu süreçte, maddi ve manevi haklarımızın korunması için gereken tüm hukuki adımların atıldığından ve bundan böyle de atılacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır."
 
PEKİ AYŞEGÜL EGEMEN NE DEDİ? 
 
Galatasaray'dan usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle kovulan avukat Ayşegül Egemen, Beyaz TV'ye verdiği röportajda sarı kırmızılı yönetimle ilgili çarpıcı iddialar ortaya attı.
 
İşte Galatasaray'dan kovulan avukat Ayşegül Egemen'in ortaya attığı o iddialar:
 
Hukuk biriminin başında çalıştığının altını çizen Ayşegül Egemen, verilen sözlerin tutulmadığını ve Galatasaray'da yolsuzluk tespit ettiklerini söyledi.
 
Egemen, Galatasaray'da gerçekleşen mali kongre öncesinde kendisine yöneticiler tarafından zorla senet imzalatıldığını iddia etti. Egemen'in iddiasına göre; sarı kırmızılı yöneticiler ibra edilmek için bütçede dengeyi yakalamak için senet imzalatmak istedi...
 
Yaklaşık 1,5 milyon tl değerinde olan futbolcuların formalarının ortadan kaybolduğunu söyleyen Egemen, TT Arena'da bir sürü yolsuzluk olduğunu iddia etti.
 
Egemen, transfer konularında da yolsuzluklar olduğunu iddia ederek, bu konuda konuşmak istemediğini ve Galatasaraylı yöneticilerin bunları açıklaması gerektiğini söyledi.  

Tüm Fikstür