Tarık Çamdal oynamadan sakatlandı!

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, ligdeki ilk hedeflerinin 41 puanı yakalamak olduğunu belirterek, "Sezonun ilk yarısında topladığımız puanlar, bizi kredi açısından artı bir haneye ulaştırdı. Kaybettiğimiz maçlarda o krediden yedik." dedi.

28 Şubat 2019 Perşembe - 15:08

Korkmaz, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde düzenlediği basın  toplantısında, geçen hafta deplasmanda 2-1 kazandıkları Demir Grup Sivasspor  maçında, iyi bir oyunla üç puan aldıklarını dile getirdi.
 
Bu hafta da sahalarında formda bir takım olan MKE Ankaragücü ile zorlu  bir maça çıkacaklarını hatırlatan Korkmaz, rakiplerinin agresif ve temaslı  oynayan bir takım olduğunu söyledi.
 
Korkmaz, sahada bu sert oyuna karşılık vermek zorunda olduklarını  belirterek, "Takım olarak hafta başından beri çalışıyoruz. Her maç düşündüğümüz  hedefe daha yakın olmamızı sağlayacak. İnşallah bu maç da onlarda biri olur. Zor  bir maç olacak. Mücadele seviyesi üst düzeyde bir karşılaşma olacak. Takım olarak  buna hazırız. İnşallah maçın sonunda istediğini alan taraf oluruz." diye konuştu.
 
"Ligdeki ilk hedefimiz 41 puanı yakalamak" ifadesini kullanan Korkmaz,  bütün konsantrasyonlarının da buna yönelik olduğunu kaydetti. Korkmaz, bu sezon  zor bir lig oynandığını vurgulayarak, şöyle konuştu:
 
"Son yıllarda böyle bir lig yaşandığını görmedim. Sezonun ilk  yarısında topladığımız puanlar, bizi kredi açısından artı bir haneye ulaştırdı.  Sezonun ikinci yarısına başlarken kaybettiğimiz maçlarda o krediden yedik. Her  kazandığımız maç hedefe bir adım daha yaklaşmak demek. Bu 41 puanı hedefliyoruz.  O puana ne zaman ulaşırız onu net olarak söyleyemiyoruz. Son zamanlarda böyle bir  sezon görmedim."
 
Tarık Çamdal sakatlandı
 
Yeni transferler Amilton ve Fredy'nin sezon başından beri takip  ettikleri oyuncular olduğuna değinen Korkmaz, takımlarındaki Brezilyalı oyuncular  sayesinde bu iki oyuncusunun hem dil sorununu hem de takım uyum sorununu çabuk  atlattıklarını, bunun da kendilerine avantaj olduğunu bildirdi.
 
Korkmaz, bu oyuncuları Beşiktaş maçıyla oynatmaya başladıklarını  anımsatarak, "Oyuna katkıları oldu. Hem topun bizde kalmasında hem de savunma  arkasına yapılan sprintlerde bize çok faydaları oldu. Daha da iyi olacaklarını  düşünüyorum." ifadelerini kullandı.
 
Bir diğer transferleri Tarık Çamdal'ın takıma çabuk katılması için  fazladan antrenmanlar yaptırdıklarını belirten Korkmaz, "İki gün önceki  antrenmanda maalesef sakatlandı. Sakatlanmasaydı bir hazırlık maçı almayı  düşünüyordum. Onun son durumunu görmek istiyorduk. Sakatlanınca bu sefer fiziksel  olarak geri gidecek. Sakatlığı 3-4 hafta daha sürecek gibi gözüyor." diye  konuştu. 
 

Etiketler:
Tüm Fikstür