UEFA ırkçı hakem Coltescu hakkında kararını verdi! Men...

UEFA, PSG - Başakşehir maçının 4. hakemi Sebastian Coltescu'nun 30 Haziran 2021'e kadar hakemlikten men edildiğini ve rehabilitasyon kursuna gitmesinin kararlaştırıldığını açıkladı. Başakşehir Yardımcı Antrenörü Pierre Webo'ya ise PSG maçında "sportmenliğe aykırı hareketten" 1 maç ceza verildiği duyuruldu.

08 Mart 2021 Pazartesi - 19:20 | Son Güncelleme : 08 03 2021 - 20:28

UEFA, ırkçı söylemler gerekçesiyle tatil edilip, bir gün  sonra kaldığı yerden oynatılan Paris Saint-Germain (PSG)-Medipol Başakşehir  maçının dördüncü hakemi Sebastian Constantin Coltescu'ya sezon sonuna kadar men  cezası verdiğini duyurdu. 
 
UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu tarafından yapılan açıklamaya  göre, 8 Aralık 2020'de Şampiyonlar Ligi H Grubu'nda PSG ile Medipol Başakşehir  arasında oynanan maçta yaşananlar nedeniyle Genel Ceza Prensipleri'nin 11.  maddesinden yargılanan karşılaşmanın Rumen hakemleri Sebastian Constantin  Coltescu ve Octavian Sovre'nin cezaları belli oldu.
 
Buna göre, maçın dördüncü hakemi Sebastian Constantin Coltescu, UEFA  organizasyonuna atandığı karşılaşmada uygunsuz davranışta bulunduğu gerekçesiyle  2020-2021 sezonunun sonuna kadar (30 Haziran 2021) hiçbir karşılaşmada görev  alamayacak ve ceza süresi dolmadan önce eğitim programına zorunlu olarak  katılacak.
 
Aynı gerekçeyle kınama cezasına çarptırılan maçın yardımcı hakemi  Octavian Sovre de 30 Haziran 2021 tarihinden önce eğitim programına zorunlu  olarak tabii tutulacak.
 
Medipol Başakşehir'in yardımcı antrenörü Pierre Webo ise maç sırasında  sportmenliğe aykırı hareket yaptığı gerekçesiyle bir UEFA organizasyonu maçından  men cezası aldı.
 
İki takım arasında Fransa'da oynanan maç 0-0 devam ederken, 17.  dakikada turuncu-lacivertli ekibin yardımcı antrenörü Pierre Webo, bir pozisyon  sonrası hakeme itirazda bulunmasının ardından dördüncü hakem Coltescu'nun ırkçı  söylemine maruz kalmıştı.
 
Bu olayın üzerine iki takım oyuncuları da hakemler değişmeden maça  devam etmeyeceklerini belirterek sahadan çekilmişti. UEFA'nın hakemleri  değiştirmesinin ardından maç ertesi gün tamamlanabilmiş, yaşanan olaylar dünya  basınında geniş yankı uyandırmıştı.
 
 

Etiketler: Irkçı hakem Coltescu
Tüm Fikstür