12 Dev Adam'ın Dünya Kupası'ndaki rakipleri belli oldu!

FIBA 2019 Basketbol Dünya Kupası Kura Çekimi yapıldı. E Grubu'nda mücadele edecek 12 Dev Adam ABD, Çekya ve Japonya ile eşleşti.

16 Mart 2019 Cumartesi - 14:47 | Son Güncelleme : 16 03 2019 - 16:49

Çin'de 31 Ağustos - 15 Eylül tarihleri arasında organize edilecek FIBA Dünya Kupası'nın kura çekimi yapıldı. FIBA 2019 Basketbol Dünya Kupası Kura Çekimi yapıldı. E Grubu'nda mücadele edecek 12 Dev Adam ABD, Çekya ve Japonya eşleşti.
 
2019 FIBA Dünya Kupası kura eşleşmeleri
 
A Grubu (Pekin): ÇİN - VENEZUELLA - POLONYA - FİLDİŞİ SAHİLİ
 
B Grubu (Wuhan): ARJANTİN - RUSYA - GÜNEY KORE - NİJERYA
 
C Grubu (Guangzhou): İSPANYA - PORTO RİKO - İRAN - TUNUS
 
 
E Grubu (Şangay): ABD - TÜRKİYE - ÇEKYA - JAPONYA
 
F Grubu (Nanjing): YUNANİSTAN - BREZİLYA - KARADAĞ - YENİ ZELLANDA
 
G Grubu (Shenzhen): FRANSA - DOMİNİK CUMHURİYETİ - ALMANYA - ÜRDÜN
 
H Grubu (Dongguan): LİTVANYA - AVUSTRALYA - KANADA - SENEGAL

Maç programı belli oldu
 
Çin'in ev sahipliğinde 31 Ağustos-15 Eylül  tarihlerinde gerçekleştirilecek 2019 FIBA Dünya Kupası'nda E Grubu'nda mücadele  edecek A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın maç programı açıklandı.
 
Çin'in Shenzhen kentinde Shenzhen Bay Arena'da, Türkiye'nin Pekin  Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Yönetim  Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok, TBF Üst Yöneticisi (CEO) Ömer Onan, TBF Genel  Sekreteri Serbülent Şengün ve TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım'ın da  takip ettiği kura çekiminden sonra maç programı da belli oldu.
 
E Grubu'nda, organizasyonun son iki şampiyonu ABD'nin yanı sıra Çekya  ve Japonya'yla mücadele edecek ay-yıldızlı ekip, karşılaşmalarını Şangay'da  oynayacak.
 
Milliler Dünya Kupası'ndaki ilk karşılaşmasında 31 Ağustos'ta  Japonya'yla karşılaşacak. ABD ile grubun ikinci maçında 2 Eylül'de karşılaşacak  ay-yıldızlı ekip, son karşılaşmasını ise 4 Eylül'de Çekya'yla mücadele edecek.  Maç saatleri daha sonra açıklanacak.
 
Çapraz eşleşme F Grubu'ndan
 
A Milli Takım, grupta ilk ikiye girmesi durumunda, bir üst turda F  Grubu'ndan gelecek takımlarla eşleşecek.
 
F Grubu'nda Yunanistan, Yeni Zelanda, Brezilya ve Karadağ ilk ikiye  girmek için mücadele edecek. Bu gruptan çıkmayı başaran takımlar üst turda, E  Grubu'ndan gelecek ilk iki ekiple K Grubu'nda eşleşecek. Bu grupta takımlar, bir  önceki grupta oynadığı ekiple maç yapmayacak.
 
Shenzhen şehrinde 7 ve 9 Eylül'de oynanacak K Grubu maçları sonunda  ilk iki sırada yer alan takımlar çeyrek finale yükselecek.

Etiketler:
Tüm Fikstür